DOSBox

DOSBox dla Mac

Emulator DOS dla Mac czyli stare gry wiecznie młode

DOSBox to emulator starego systemu operacyjnego DOS. Umożliwia uruchamianie aplikacji napisanych dla tej platformy, czyli większości gier i programów jakie zostały stworzone w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku na komputery PC.DOSBox to... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Umożliwia uruchamianie większości starych programów
  • Można zwiększyć prędkość działania

Wady

  • Ograniczone komendy DOS

Doskonały
9
DOSBox to emulator starego systemu operacyjnego DOS. Umożliwia uruchamianie aplikacji napisanych dla tej platformy, czyli większości gier i programów jakie zostały stworzone w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku na komputery PC.

DOSBox to emulator DOSa, za pomocą którego uruchomisz bezproblemowo stare gry z komputera PC. Po zainstalowaniu aplikacji ujrzysz wiersz poleceń, tak jak w oryginalnym systemie DOS. Dodatkowo, na górnym pasku wyświetla się obciążenie procesora oraz nazwa uruchomionej w DOSie aplikacji. Aby zainicjować programy musisz najpierw zamontować dysk, na którym się one znajdują. Uczynisz to komendą mount.

DOSBox zapewnia pełną emulację dźwięku oraz bardzo dobrą animację. Dodatkowo możesz zwiększyć prędkość działania emulatora za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl+F8.

Emulator DOSBox umożliwia wygodne i bezstresowe uruchamianie starych programów, napisanych dla platformy DOS. Stabilność i kompatybilność z ogromną ilością oprogramowania to jego najważniejsze atuty.

Najczęściej pobierane Dodatki do gier na mac

DOSBox

Download

DOSBox 0.74

Opinie użytkowników o DOSBox

Sponsorowany×